Garnitur to nie wszystko

Elegancki wygląd przyszłego pana młodego zależy w dużej mierze od właściwego dopasowania dodatków do garnituru. Jednym z takich dodatków jest koszula, pamiętajmy iż musi ona być przede wszystkim starannie wyprasowana. Koszula, krawat czy mucha stanowią spójną całość, wzajemnie się uzupełniają i odpowiednio dobrane do stroju i do okoliczności są jak wisienka na torcie. W tym przypadku nie wystarczy kierować się tylko intuicją lecz posłuchać porad specjalisty.
Zasady ubioru wymagają, by do garnituru zakładać koszulę z długim rękawem. Należy odpowiednio dobrać rozmiar koszuli, by kołnierzyk był zapięty, a mankiety lekko wystawały spod rękawów marynarki.

Prawdziwy mężczyzna chętnie nosi koszulę z mankietami zapinanymi na spinki. Warto pokusić się o taką zwłaszcza na wyjątkową okazję jaką jest ślub. Na rynku jest już dość duży wybór spinek, pamiętajcie dobieramy je kolorystycznie do pozostałych elementów garderoby.
Kołnierzyk koszuli musi być odpowiednio dopasowany w zależności od tego czy zakładamy krawat czy muchę. Firma Pawis posiada w swojej ofercie duży wybór koszul odpowiednich do danej stylizacji. Najczęściej wybieraną koszulą jest koszula z uniwersalnym kołnierzykiem klasycznym lub włoskim.

Te dwa rodzaje kołnierzyków stosowane są zarówno w koszulach codziennych, weekendowych, jak i wieczorowych. Jeśli wybieramy strój wieczorowy, frak lub smoking załóżmy koszulę na spinki z listwą kryjącą guziki i z łamanymi różkami kołnierzyka. Do niej doskonale pasuje mucha. Jeśli natomiast zakładamy marynarkę bez klap, wykończoną stójką, powinniśmy założyć także odpowiednią koszulę „stójkę” wtedy do niej nie zakłada się ani krawata ani muchy.
Pamiętajcie że koszula nie musi być w kolorze białym, choć kolor ten należy do kanonów klasyki i wraca znów do naszych łask. Ostatnio modne są koszule w kolorach pastelowych, szczególnie w odcieniach niebieskich, różowych, beżach. W trendach ślubnych coraz częściej zakłada się koszulę w kolorze ecru, który perfekcyjnie może być połączony z kolorystyką sukni ślubnej przyszłej małżonki podkreślając atmosferę niezwykłości i jedności nowożeńców.

Dla bardziej odważnych jak zawsze pozostają koszule z kontrastowymi przeszyciami , wstawkami czy kolorowymi dziurkami przy guzikach.

Zakładając koszulę gładką mamy większą swobodę wyboru dodatków wzorzystych. Często koszula jest niejako tłem dla ozdobnych much, fularów, krawatów.

Najważniejsze, jednak jest, by pan młody czuł się w stroju dobrze, by miał wrażenie, że się elegancko ubrał, a nie przebrał, w tak ważnym dla siebie dniu. Wtedy to na pewno doda mu odwagi i uroku. Źle dobrane dodatki mogą zniszczyć efekt, który chcieliśmy osiągnąć wybierając garnitur, frak, czy smoking.

Udostępnij artykuł:

Podobne artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej