Dodatki i akcesoria podsumowaniem ślubnego ubioru mężczyzny

Ślub to wyjątkowy i piękny dzień w życiu człowieka. Na kilka miesięcy przed tym ważnym dniem, każdy mężczyzna zadaje sobie pytanie: jak ma wyglądać jego ślubny strój? Oczywiście podstawę stanowi zewnętrzny uniform czyli smoking, frak lub klasyczny garnitur. Jednak należy pamiętać, że – parafrazując znane powiedzenie – diabeł tkwi w dodatkach. Dlatego kolejnym krokiem jest dobór szeregu akcesoriów, które skompletują całość i dopełnią całościowo stylizację.

Niezwykle ważny element ślubnego stroju, stanowi oczywiście koszula, która powinna być w kolorze śnieżnobiałym. Nie warto w tej kwestii zbyt eksperymentować, ponieważ niepostrzeżenie szybko cały strój może stać się nieformalny i mało odświętny. Odpowiednia koszula ślubna nie posiada kieszeni, a kołnierzyk jest dobrze usztywniony, najlepiej półwłoski lub kent. Należy także wspomnieć, że do smokingu zakładamy koszulę o specjalnym kroju, potocznie nazywaną koszulą smokingową. Ponadto, koszula do ślubu posiada wywijane francuskie mankiety, zapinane eleganckimi spinkami, które stanowią kolejny element ślubnego zestawu.

Muszka czy krawat?

Na co dzień, męska mucha jest używana zdecydowanie rzadziej aniżeli krawat. Uroczystość ślubna będzie jednak doskonałą okazją, aby przełamać ten stereotyp. Z zasady czarną muchę zakłada się do smokingu zaś białą do fraka. Teoretycznie garnitur daje nam większe pole do eksperymentowania.

Nasze podejście do mody jest jednak nieco bardziej liberalne i namawiamy do drobnych odstępstw od normy w duchu włoskiej spezzatury. Idąc tą drogą, także w przypadku ślubnej, zwykle białej koszuli z całą pewnością interesującym dodatkiem będą muszki w innych kolorach, niż biały lub czarny, a także wykonane z wzorzystych tkanin. Sugerujemy użycie muszki wiązanej tzw. self-tie. Jest wyjątkowo elegancka, podkreśla rangę uroczystości. Aby uspokoić Panów, którzy nie potrafią wiązać muchy, przypominamy, że muszki oferowane na przykład przez sklep pewienpan.pl mają możliwość regulacji wokół obwodu szyi, dzięki czemu nie trzeba muszki wiązać za każdym razem.

Wisienka na torcie

Istotnym, bardzo widocznym i eleganckim dodatkiem jest także poszetka. Dyskretnie „wyglądająca” z brustaszy, podkreśla indywidualizm mężczyzny oraz pewność siebie. Ten subtelny kawałek tkaniny w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans. Uniwersalnym rozwiązaniem jest satynowa poszetka z jedwabiu, idealna na ślubną uroczystość. Składana na kształt prostokąta, wystająca z brustaszy na około 1 cm. Jednak podobnie ja w przypadku muszek ciekawym rozwiaząniem jest zastosowanie poszetki o bardziej fantazyjnym wzorze, z tkaniny w ciekawy deseń na przykład w indyjskie motywy lub modne grochy.

Jeśli garnitur posiada butonierkę, to warto ozdobić ją kwiatkiem. Może to być, na przykład, biały lub czerwony goździk lub róża. Kwiat w butonierce, to przecież esencja ślubnej stylizacji, dodaje nuty romantyzmu i nonszalancji.

Udostępnij artykuł:

Podobne artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej