Ślub mieniący się złotem lub srebrem

Droga do ślubnego kobierca to baśniowa chwila udekorowana stosem kwiatów i uśmiechami setek osób. Aby jednak dzień ten wyglądał jak senne marzenie, powinien być poprzedzony przemyślanymi przygotowaniami.
Podczas gdy projekt sukni ślubnej, w zasadzie od dzieciństwa rysuje się w głowie Panny Młodej, panowie z poszukiwaniem garnituru ślubnego, zazwyczaj zwlekają do ostatniej chwili. Większość mężczyzn liczy, że uda im się skomponować ubiór w jedno popołudnie. Tym, którym się to udaje, gratulujemy. Pamiętajcie jednak, że w tak podniosłym dniu jakim jest ślub należy zadbać o każdy szczegół. Nie spieszcie się, przemyślcie każdy detal ubioru. Szczególną uwagę należy poświęcić biżuterii. Połączenie srebra i złota nie komponuje się najlepiej. Jeśli więc zdecydujecie na złotą lub srebrną oprawę ceremonii bądźcie w tym konsekwentni.

Jak zwykle decyduje Panna Młoda, bo suknię zamawia się najwcześniej. Jeśli suknia jest biała i do niej dodatki: cekinki, kryształki, cyrkonie białe lub srebrzyste wówczas biżuteria damska i męska w tej samej tonacji. W centrum uwagi zawsze są obrączki Pary Młodej. Wybierając platynowe lub z białego złota decydujemy tym samym o pozostałych elementach ozdobnych stroju. W tonacji chłodnej ze srebrem i platyną doskonale komponuje się garnitur czarny lub grafitowy. Może być wykończony srebrnymi lub szarymi lamówkami. Do niego obowiązkowe są czarne buty. Pasek skórzany dobieramy do koloru butów, klamra od paska powinna być w kolorze biżuterii, czyli srebrzysta lub z jasną masą perłową. Również spinki do mankietów, czy krawata powinny być w kolorze biżuterii i pozostałych dodatków. Szczęśliwi czasu nie liczą. Jeśli jednak Pan Młody zechce włożyć zegarek, powinien zwrócić uwagę na kolorystykę koperty i paska, by nie burzył harmonii całej kompozycji.

Jeśli będziecie wkładać na palce złote obrączki, a suknia młodej lekko mieni się w kolorach złota i beżu, Pan Młody może włożyć garnitur w ciepłym kolorze czekolady. Ozdabiać mogą go beżowe wykończenia klap. Strój ten doskonale skomponuje się z suknią młodej i będzie nawiązaniem do złotej oprawy uroczystości.

Szczególną uwagę przy kompozycji dodatków należy zwrócić na kolor koszuli. Jeśli suknia młodej jest w kolorze ecru lub śmietankowym, koszula młodego powinna być w tej samej tonacji. Niezbyt ciemna, by przykuwała oko swoją świeżością barwy. Z brązowym garniturem najlepiej harmonizować będą buty ze skóry w kolorze czekoladowym. Pasek do spodni i pasek zegarka powinien być dobrany pod kolor butów. Jeśli decydujecie się na złotą biżuterię, również i klamrę od paska i spinki włóżcie w tym samym kolorze.

Nieco romantyzmu w oprawę uroczystości wprowadzi Pan Młody ubrany w brązowy smoking z połyskującym kremowym kołnierzem szalowym.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł choć w małym stopniu ułatwi Wam przygotowanie do tego najważniejszego i najpiękniejszego dnia w życiu.

Udostępnij artykuł:

Podobne artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej