Garnitur ślubny magia kolorów

W latach 70-tych ślubny garnitur obowiązkowo musiał być czarny.  20 lat później królowały niebieskie, zielone, a nawet śliwkowe. A jakie kolory wybierają dziś mężczyźni?

Warto zwrócić uwagę na odpowiednią kompozycję barw nie tylko ubiorów, ale i dodatków. Jeśli więc zamierzacie wybierać garnitur porozmawiajcie o tym wspólnie. Narzeczona z pewnością doceni zainteresowanie mężczyzny kolorem wymarzonej wiązanki, wystroju samochodu, czy dekoracji sali weselnej. Większość kobiet o przygotowaniach mogłoby rozmawiać bez przerwy.

Zdecydowanie przeważa zainteresowanie garniturami ciemnymi. Panowie chętnie zakładają czarne lub grafitowe. Pasują one zarówno do sukni kremowych, jak i śnieżnobiałych. Czarne garnitury często łączone są z białą kamizelką lub ślubnym białym krawatem kaskadowym. Z grafitem i czernią można łączyć w zasadzie większość kolorów. Dlatego dodatki mogą być liliowe, czerwone, bordo, błękitne, fioletowe, różowe, czy koralowe…

W ostatnim czasie powróciła moda na granaty. Mężczyźni lubią ten kolor, w zasadzie wszystkie odcienie od bardzo ciemnego – prawie czarnego, poprzez barwy nieco jaśniejsze „szkolne”. Młodzi panowie czasem sięgają po nieco żywsze kolory kobaltowe i szafirowe. Co odważniejsi zakładają niebieskie, a nawet błękitne garnitury.

Z grantem świetnie komponuje się błękit.  Bardzo ciekawy efekt daje wprowadzenie do granatu akcentów kontrastowych czerwonych lub złotych. Może to być jedynie czerwona poszetka w kieszonce piersiowej, czy barwne odszycie ostatniej dziurki rękawa marynarki, kolor nici, którą przyszyte są guziki… Subtelne wykończenie, które pokazuje, że Pan Młody ubrany jest gustownie i ze smakiem.

Warto pamiętać także o takich szczegółach jak elegancki zegarek, skórzany pasek do spodni, odpowiedni kolor butów. Jeśli czarny lub grafitowy ubiór to i dodatki konsekwentnie w tej samej tonacji. Z męskiej ślubnej biżuterii warto wpiąć szpilkę w krawat.  Można pokusić się o kryształki na krawacie, czy garniturze, a może po prostu ozdobne guziki.

Bawcie się komponując swój ubiór, tak byście w tym wyjątkowym dniu po prostu czuli się wspaniale. Czego Wam serdecznie życzę!

Udostępnij artykuł:

Podobne artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej