Szykowni Ojcowie Młodej Pary

Podczas wielkich przygotowań do ślubu, najwięcej uwagi przykładamy do naszego ubioru. Chcielibyśmy tego dnia wyglądać olśniewająco – idealnie skrojony na miarę garnitur oraz przepiękna, niczym wyczarowana z bajki suknia ślubna. W trakcie tego szaleństwa, przepełnionego szczęściem, mamy nadzieję, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Planujemy kwiaty, wystrój samochodu, sali, a nawet stroje świadków, które nie powinny przyćmiewać w żaden sposób Młodej Pary.

Jednakże przepełnieni obowiązkami, zapominamy o odpowiednim ubiorze dla naszych rodziców. Przecież to tato odgrywa ogromną rolę – odprowadza ukochaną córkę do ołtarza, przy którym czeka mężczyzna jej życia. W tej przepięknej chwili, którą przeżywają wszyscy ze wzruszeniem, ojcowie powinni wyglądać perfekcyjnie. Nie tylko bowiem na Młodej Parze ale i na nich będzie skupiony wzrok całej rodziny.

Ojcom Pary Młodej polecamy bardzo modne smokingi. Będą w nich wyglądać szykownie i elegancko. Lekko połyskujący szal kołnierza nadaje odświętny charakter stroju, a pas i mucha podkreślają rangę wydarzenia. Do smokingu możemy założyć czarny lub kolorowy pas hiszpański i do tego koniecznie w tym samym kolorze mucha. Barwa dodatków może być również dopasowana do sukienki małżonki czyli (mamy). Ubiór rodziców będzie stanowił wówczas spójną kompozycję.

Jeśli tato nie lubi zbyt okazjonalnego ubioru zaproponujmy mu garnitur smokingowy, który jest równie elegancki i podkreśli wyjątkowość chwili. Możemy zrezygnować z błyszczącego szala i zbliżyć strój do klasycznego garnituru. Najlepiej komponującym się dodatkiem będzie nadal mucha i elegancka poszetka.

Warto zwrócić uwagę na to, że w modzie męskiej coraz większą wagę przywiązuje się do szczegółów, takich jak barwne podszewki, czy lekko kontrastujące guziki. Z pozoru to mało istotne dodatki, a tak naprawdę świadczą o dobrym stylu mężczyzny.

Niezależnie od tego czy Ojcowie Młodej Pary zdecydują się na smoking, czy na klasyczny garnitur poświęćmy ich ubiorowi chwilę. To również ich wielki dzień. Zadbajmy o dodatki i szczegóły. Dobierzmy z tatą elegancki jedwabny krawat, dostosowany kolorystycznie do ubioru mamy. Pomyślmy o butach, skórzanej galanterii, koszuli na spinki. Niedopuszczalnym byłoby pojawienie się w beżowych bądź brązowych butach do czarnych spodni i na odwrót.

 

Czas przedślubnych przygotowań to gorący okres, kiedy bez reszty pochłania nas organizacja uroczystości i przyjęcia weselnego. Warto jednak w tym czasie poświęcić chwilę uwagi również naszym rodzicom. Pewnie będzie im miło. Dla nich to także bardzo ważny dzień, który wspominają ze wzruszeniem.

Udostępnij artykuł:

Podobne artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej